دستگاه نواربافی ژاکارد

دستگاه نواربافی

دستگاه نواربافی ژاکارد

دستگاه نواربافی

دستگاه نوار بافی ژاکارد

در قرن های بعد، ماشین ژاکارد انقلابی در صنعت نساجی، فرهنگ مد اروپا و حتی حوزه در حال رشد علوم کامپیوتر ایجاد کرد.این دستگاه بافت نوار از مهمترین دستگاه ها در حوزه ی نواربافی محسوب می شود. نواربافی ژاکارد، با تولید نوارهای حمل بار ، نوارهای کوهنوردی و نوارهایی با طرح برندهای مختلف پیشتاز در تولید این محصولات است.

امروزه پارچه‌های ژاکارد محبوب‌ترین انتخاب برای زیبایی‌شناسی لوکس هستند، چه تودوزی و چه لباس‌های فرش قرمز. و غول‌های فناوری و دنیای هنر به طور یکسان بر نوآوری‌هایی که برای اولین بار با این دستگاه ارائه شد، بنا می‌کنند.

دستگاه نواربافی

پارچه های ژاکارد چیست؟

نام های مختلف در سراسر جهان پارچه های ژاکارد را می شناسند. طراحان ممکن است از پارچه‌های ژاکارد به عنوان پارچه‌های ماتلاس، بروکاد یا پارچه دماسک یاد کرده باشند.دستگاه نواربافی ژاکارد یکی از مهمترین دستگاه های خانواده ژاکارد می باشد.

پارچه های ژاکارد را می توان از طیف وسیعی از الیاف طبیعی و مصنوعی تهیه کرد. چیزی که یک پارچه “ژاکارد” را می سازد، الگوی بافت جذابش است.

کلیه دستگاه نواربافی (ژاکارد- مکانیکی-سراجی) بصورت دست دوم نیز بفروش می رسد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بافت ژاکارد در مقابل بافت معمولی

اکثر پارچه ها به سادگی بافته می شوند. به عنوان مثال، سازندگان پارچه از پارچه جناغی برای ساختن جین استفاده می کنند. بافت جناغی طرحی از دنده های مورب را در سراسر پارچه تکرار می کند.

بافت های جناغی، مانند بافت های ساده و ساتن، فقط از چند حرکت استفاده می کنند.

ایجاد پارچه با این بافت ها به صورت دستی یک کار تکراری است و یادگیری آن به مهارت زیادی نیاز ندارد. در نتیجه، تولید انبوه این پارچه‌ها با «ارتش» بافندگان غیرماهر برای شرکت‌های نساجی اولیه آسان بود.

در مقابل، بافتن پارچه ژاکارد به صورت دستی بسیار پیچیده است.این به این دلیل است که طرح ها و تصاویر موجود در یک قطعه به جای اینکه بعداً چاپ شوند، مستقیماً با نخ های رنگی مختلف روی پارچه بافته می شوند.با استفاده از این دستگاه میتوان برندهای تولیدکنندگان را بر روی نوارها چاپ کرد.

تأثیر ژاکارد بافندگی بر فرهنگ

امپراتور ناپلئون بودجه تولید ماشین های بافندگی ژاکارد را برای شهر لیون تامین کرد. او امیدوار بود که با بریتانیا که بر صنعت نساجی جهان تسلط داشت، رقابت کند.

غول‌های نساجی صنعتی بریتانیا در سریع‌ترین روش ممکن روی تولید انبوه پارچه سرمایه‌گذاری کردند. این یک شکاف قابل توجه در بازار برای پارچه های دقیق تر ایجاد کرد.

ماشین نواربافی ژاکارد به راحتی این شکاف را پر کرد. اکنون پارچه هایی با طرح ها و تصاویر زیبا در دسترس طبقه متوسط ​​(بالا) قرار می گرفت. این امر به شهر لیون به عنوان منبعی برای پارچه های جدید و جذاب و لوکس شهرت بخشید.

در نتیجه این شهرت، لیون به شهر مقصد طراحان مد در سراسر اروپا تبدیل شد. بسیاری ترجیح دادند در پاریس بمانند. روابط همزیستی بین لیون و پاریس به پرورش هنر نوپا و مرکز طراحی لوکس کمک کرد.

در نهایت این رابطه شکوفا شد. با گذشت قرن، پاریس به پایتخت بین‌المللی مد تبدیل شد که امروزه می‌شناسیم.

 

دستگاه نواربافی

ژاکارد بازی را تغییر می دهد

دستگاه نواربافی ژاکارد اولین ماشین خودکاری بود که تصاویر یا طرح های پیچیده را در پارچه می بافد. این یک رویداد تغییر دهنده بازی در تاریخ نساجی بود.که در تاریخ این تغییر بی نظیر بود.

صنعتگران برای قرن ها الگوها و تصاویر را در پارچه ها می بافتند. هنر پیش از اختراع ماشین ژاکارد است. اما این نوع بافندگی مهارتی نادر بود.

بر اساس گزارش‌های تاریخی، یک بافنده چیره دست ممکن است سه سال وقت صرف کند تا یک لباس را بسازد و این تکنیک را با دست با ماشین بافندگی شاتل تکمیل کند.

در عوض، بافندگان غیر ماهر می‌توانستند کار بافندگی ژاکارد را بیاموزند. زمانی که بافندگان دستگاه را نخ می کردند، فقط باید کارت ها را عوض می کردند و یاد می گرفتند که چند انتهای تار مستقل را کنترل کنند.

این کار هنوز به مهارت بیشتری نسبت به استفاده از ماشین های بافندگی که بیشتر منسوجات را تولید می کردند، نیاز داشت. اما این به طور قابل توجهی ساده تر از مهارت در توسعه هنر پارچه ابریشمی بود.

به موازات این دستگاه نواربافی ، نواربافی بافی مکانیکی و نواربافی سراجی اختراع گردید که محصولات متنوعی از این دستگاه ها نیز روانه بازار نساجی کشورها گردید. محصولاتی نظیر  نوارهای حمل بار ایمنی و کوهنوردی و نوار جرثقیل و کمربند ایمنی خودرو و هواپیما،بند کیف،ترمز نگهدارنده می توان اشاره نمود.

کلیه دستگاه های نواربافی شامل دستگاه نواربافی ژاکارد ، نواربافی مکانیکی و نوارسراجی در زینو بافت موجود می باشند.شرکت زینوبافت  اولین و بزرگترین واردکننده ی انواع دستگاه نساجی – کشبافی و نوار بافی – دستگاه سوزنی – دستگاه شیطانکی و قیطان بافی – دستگاه ژاکارد کامپیوتری و بندکفش و…از کشورهای مختلف می باشد.

شرکت زینوبافت  اولین و بزرگترین واردکننده ی انواع دستگاه نساجی – کشبافی و نوار بافی – دستگاه سوزنی – دستگاه شیطانکی و قیطان بافی – دستگاه ژاکارد کامپیوتری و بندکفش و…از کشورهای مختلف می باشد.

موضوع مهمی که  باید بعد از خرید دستگاه ها توجه داشته باشید ،نگهداری از دستگاه ها می باشد. ما کلیه اصول نگهداری از دستگاه ها را به شما آموزش می دهیم تا سالها از این ماشین آلات بدون هزینه تعمیرات جهت سودآوری استفاده نمایید.

مزیت انتخاب زینو‌بافت این است در کمترین زمان دستگاه راه اندازی می شود و شروع به تولید محصول می کنید. به ما اعتماد کنید و جهت دریافت مشاوره و اطلاعات کامل دستگاه ها با ما تماس بگیرید.

 

به کسب و کار صنعتی متفاوت فکر کنید.

زینوبافت

اشتراک گذاری در : 

 برای راه اندازی خط تولید و رونق کسب و کارتان به زینو بافت اطمینان کنید.

 

ساعات پاسخگویی

8:00 الی 20:00
روزهای شنبه تا پنجشنبه

آدرس: تهران.اسلامشهر.خیابان کاشانی.شهرک صنعتی چیچکلو

ایمیل : info@zinobaft.ir

مجموعه زینو تحت نظارت فنی جناب مهندس مهرداد اصغری از تاشکنت ازبکستان ، فروشنده ماشین آلات نساجی ، کامپیوتری ، سوزنی ، نواربافی ژاکارد ، کش زینتی ، نوار صندل ، نوار تشک خواب ، سربند زن ، توپ کن ، آهار ، تکمیل و رنگ رزی ، نوار مبلی ، دستگاه های چله پیچی ، قرقره پرکن ، ساخت دستگاه ها و قطعات یدکی ناموجود در بازار، نواربافی مکانیکی ، بافت قیطان ، بند کفش ، نوار پرده ، کش ماسک ، نوار های پوشاک ، نوار های ایمنی آتش نشانی و کوهنوردی ، تسمه های حمل بار ، کش بافی و کش های طرح دار و حروف دار می باشد.