سیستم بازرسی و کنترل صنعت نساجی

بازرسی و کنترل نساجی

سیستم بازرسی و کنترل صنعت نساجی

بازرسی و کنترل نساجی

سیستم بازرسی و کنترل دستگاه نساجی در این صنعت فرآیند بررسی مواد یا محصولات نساجی است. تا اطمینان حاصل شود، که استانداردها و مشخصات کیفی خاصی دارند. این شامل بررسی کامل منسوجات نساجی برای عیوب، مانند سوراخ،  لکه، پارگی یا ناهماهنگی رنگ است.

فرآیند بازرسی ممکن است، در مراحل مختلف تولید پارچه از جمله مرحله مواد اولیه، مرحله بافندگی یا پس از اتمام محصول انجام شود. این بخش مهمی از کنترل کیفیت در صنعت نساجی است، زیرا کمک می کند که پارچه قبل از استفاده برای تولید پوشاک یا سایر محصولات، استانداردهای لازم را دارد.

این سیستم هم تامین کننده محصولات و هم تولید کننده محصولات است. که تمام منسوجات را بازرسی کنند تا از مطابقت آنها با استاندارد خریدار اطمینان حاصل کنند. منسوجاتی که برای استفاده در مونتاژ محصول نهایی به کشور دیگری صادر می شوند. باید قبل از ارسال توسط سرویس بازرسی طراحی شده توسط خریدار بازرسی شوند. پس از درخواست، این تنها مسئولیت تامین کننده نساجی است که اطمینان حاصل کند که منسوجات قبل از حمل و نقل بازرسی شده اند. برای منسوجاتی که قرار است در کشور مبدا منسوجات مونتاژ شوند، بازرسی فقط در صورت درخواست خریدار الزامی است.

سیستم کنترل

سیستم کنترل محصولات نساجی  مجموعه ای از رویه ها و تجهیزاتی است. که برای اطمینان از رعایت استانداردهای کیفی مطلوب  در طول تولید استفاده می شود. این در سراسر فرآیند تولید نساجی برای نظارت و کنترل کیفیت محصول تولید شده اجرا می شود.همچنین در فرایند بازرسی بررسی سلامت دستگاه ها از مهمترین اقدامات می‌باشد .به عنوان مثال توجه به روغن کاری صحیح دستگاه ها یکی از این نمونه ها می باشد.

سرویس کنترل محصولات نساجی به زیر گروه های زیر تقسیم می شود:

1. پیش کنترل: بررسی “احساس”، ظاهر، تأیید هر گونه بوی نامطبوع، رنگ ها، سایه ها، وزن، فهرست و پایان. بررسی یکنواختی رنگ بین مرکز و لبه است. که با استفاده از نوار پارچه ای ویژه “آستین” و بررسی ابعاد و با استفاده از تست بخار انجام می شود.

2. کنترل: کلیه بازرسی های نساجی مطابق با سیستم 4 امتیازی انجام می شود. کنترل شامل بررسی پارچه ها بر روی ماشین های مناسب، امکان لغزش کامل بدون تنش و اندازه گیری پارچه است.این دو مورد رکن اصلی سیستم بازرسی در محصولات نساجی می باشد.

در واقع بدون یک سرویس کنترل محصولات ، به مرور باعث نارضایتی مشتریان می شود.  بازار فروش محصولات را از دست خواهند داد.

نتیجه گیری

سیستم بازرسی و کنترل صنعت نساجی دو فرآیند  بسیار مهم هستند. بازرسی محصول بررسی مواد نساجی است. تا اطمینان حاصل شود. که استانداردها و مشخصات کیفی خاصی دارند، در حالی که کنترل پارچه فرآیند نظارت و تنظیم تولید پارچه برای اطمینان از کیفیت ثابت است.

هدف نهایی بازرسی و کنترل پارچه، تولید محصول باکیفیت است که به وسیله دستگاه نساجی تولید می گردد تا نیازها و انتظارات مشتریان را برآورده سازد. تیم ما کمک می کند با مشاوره  و راهنمایی کیفیت محصولات را بالا برده و مشتریان را در امر انتخاب بهترین دستگاه یاری کند.

مزیت انتخاب زینو‌بافت این است در کمترین زمان دستگاه راه اندازی می شود و شروع به تولید محصول می کنید. به ما اعتماد کنید و جهت دریافت مشاوره و اطلاعات کامل دستگاه ها با ما تماس بگیرید.

به کسب و کار صنعتی متفاوت فکر کنید.

زینوبافت

اشتراک گذاری در : 

 برای راه اندازی خط تولید و رونق کسب و کارتان به زینو بافت اطمینان کنید.

 

ساعات پاسخگویی

8:00 الی 20:00
روزهای شنبه تا پنجشنبه

آدرس: تهران.اسلامشهر.خیابان کاشانی.شهرک صنعتی چیچکلو

ایمیل : info@zinobaft.ir

مجموعه زینو تحت نظارت فنی جناب مهندس مهرداد اصغری از تاشکنت ازبکستان ، فروشنده ماشین آلات نساجی ، کامپیوتری ، سوزنی ، نواربافی ژاکارد ، کش زینتی ، نوار صندل ، نوار تشک خواب ، سربند زن ، توپ کن ، آهار ، تکمیل و رنگ رزی ، نوار مبلی ، دستگاه های چله پیچی ، قرقره پرکن ، ساخت دستگاه ها و قطعات یدکی ناموجود در بازار، نواربافی مکانیکی ، بافت قیطان ، بند کفش ، نوار پرده ، کش ماسک ، نوار های پوشاک ، نوار های ایمنی آتش نشانی و کوهنوردی ، تسمه های حمل بار ، کش بافی و کش های طرح دار و حروف دار می باشد.