محصولات نساجی در صنایع مختلف

محصولات نساجی

محصولات نساجی در صنایع مختلف

محصولات نساجی

محصولات نساجی نقشی حیاتی در رفع نیازهای اساسی انسان ایفا می کنند. ما اغلب منسوجات را لباسی می‌دانیم که می‌پوشیم. بدیهی است که صنعت پوشاک جایی است که اکثر منسوجات در آن تولید و استفاده می شود. با این حال، منسوجات نیز در تمام جنبه های زندگی ما از بدو تولد تا مرگ اهمیت دارند. تاریخچه استفاده از منسوجات به 8500 سال قبل بازمی گردد. پیشرفت های تکنولوژیکی منسوجات در صنایع مختلف همیشه مانند صنعت پوشاک شناخته نمی شود.

محصولات نساجی

 

در این مقاله  به بررسی  نقش های مهمی را که نساجی در سایر صنایع ایفا می کند، و تاثیر آن را بر زندگی بشر را بررسی می کنیم.

محصولات نساجی در صنایع غذایی:

کشاورزان لباس های محافظ می پوشند تا محصولات خود را با سم پاشی کنند. منسوجات برای پوششی برای گیاهان و بسته بندی درختان برای محافظت در برابر آب و هوا و حشرات استفاده می شود. فیلترهای قهوه و چای کیسه ای از منسوجات نبافته ساخته شده اند. تولید سالانه رشته چای کیسه ای 67 بار در اطراف استوا کشیده می شود.

 

محصولات نساجی

محصولات نساجی در صنعت حمل و نقل:

صنعت حمل و نقل به منسوجات متکی است تا بستر جاده ها را قبل از اینکه آسفالت کنند، ردیف کنند. یک تایر هفتاد و پنج درصد استحکام خود را از منسوجات بدست می آورد. آرامید کولار اغلب برای تقویت رادیال تایر استفاده می شود زیرا سبک وزن و پنج برابر استحکام فولاد است. فضای داخلی انواع وسایل نقلیه حمل و نقل را، با منسوجات نساجی ساخته اند. منسوجات همچنین در لنت ترمز، واشر، مهر و موم، کمربند ایمنی(دستگاه نوار نساجی)، کیسه هوا و فیلتر وسایل نقلیه استفاده می شود. بدنه هواپیمای Lear Fan Jet از مواد کامپوزیتی 100 درصد فیبر کربنی، تشکیل شد است. این ماده کربنی نیمی از وزن آلومینیوم است و به اندازه فولاد استحکام دارد. سپرهای حرارتی فضاپیماها از الیافی تشکیل شداند، که 20000 درجه فارنهایت را تحمل می کند.

 

محصولات نساجی

 

محصولات نساجی در صنعت بهداشت:

منسوجات به عنوان ابزار نجات جان در صنعت مراقبت های بهداشتی استفاده می شود. کلیه مصنوعی مورد استفاده در دیالیز از 7000 فیبر توخالی تولید و قطر آن تنها دو اینچ است. قلب مصنوعی Jarvik-7 از بیش از پنجاه درصد منسوجات تشکیل و دارای اتصالات Velcro است. بیش از 150000 نفر در ایالات متحده دارای شریان های مصنوعی هستند. که از پلی استر بافتنی هستند که به جلوگیری از لخته شدن و دفع کمک می کند. اختراع لباس های یکبار مصرف به جلوگیری از گسترش باکتری ها کمک می کند. بخیه های زخم در حال حاضر از یک الیاف نساجی قابل حل تولید می شوند. قالب هایی برای استخوان های شکسته، ماسک های جراحی، بانداژها و دستکش ها نمونه های دیگری از منسوجات مورد استفاده در صنعت مراقبت های بهداشتی هستند.

 

محصولات نساجی

محصولات نساجی در منسوجات محافظ:

جلیقه های ضد گلوله، از 7 لایه آرامید کولار 29 تولید شده و  از فرد در برابر ضربه چاقو محافظت کند. و گلوله کالیبر 38 را در فاصله 10 فوتی را متوقف کند. آتش نشانان و رانندگان اتومبیل های مسابقه از لباس های ساخته شده از آرامید Nomex استفاده می کنند. آنها را از گرمای شدیدی که در حرفه خود با آن مواجه می شوند محافظت کنید. فضانوردان لباس‌های 100000 دلاری از آرامید Nomex می‌پوشند که از آنها در برابر عوامل فضا محافظت می‌کند. بازیکنان ورزشی کلاه ایمنی و پدهای پارچه‌ای می‌پوشند.

 

محصولات نساجی

 

محصولات نساجی در محصولات تفریحی

تجهیزات ورزشی مانند قایق بادبانی، چوب هاکی، چوب ماهیگیری، چوب گلف، راکت تنیس و کانو را  از الیاف نساجی تولید کرده اند. کولار آرامید به دلیل وزن سبک و استحکام در این نوع تجهیزات ورزشی استفاده می شود. کوله پشتی، توپ، جلیقه نجات و سطوح بازی مصنوعی را از الیاف نساجی تولید کرده اند.

محصولات نساجی متفرقه:

سایر محصولات متشکل از منسوجات که معمولاً به عنوان محصولات نساجی تصور نمی شوند به شرح زیر است:

مسواک

محصولات متنوع اتو شده مانند بند کفش

برس مو

نخ دندان

گن های لاغری

گل/گیاه مصنوعی

بند کفش

صحافی کتاب 

تجهیزات کوهنوردی

فتیله شمعی

خطوط ارتباطی

تابلوهای مدار

لباس های سنتی و مجلسی

انواع نوار و گیره پرده(دستگاه جیب بافت)

صنعت مد و لباس

 

 

محصولات نساجی

 

فقط با بررسی محصولات نساجی مندرج در پاراگراف های بالا به ما کمک می کند تا متوجه شویم که منسوجات چقدر برای زندگی ما مهم هستند. اهمیت نساجی نیاز دیگری را که اشتغال است نیز برطرف می کند. امروزه صنعت نساجی بیش از 1.4 میلیون نفر را استخدام می کند که بیش از هر صنعت دیگری است. با پیشرفت فناوری نساجی، و دستگاه های نساجی باکیفیت تاثیر این صنعت بر زتدگی بشر ملموس تر گشته است.

بطور کلی دستگاه نساجی و در کل صنعت نساجی حیاتی ترین صنعت برای سایر صنایع و خدمات مختلف می باشد.

مزیت انتخاب زینو‌بافت این است در کمترین زمان دستگاه راه اندازی می شود و شروع به تولید محصول می کنید. به ما اعتماد کنید و جهت دریافت مشاوره و اطلاعات کامل دستگاه ها با ما تماس بگیرید.

به کسب و کار صنعتی متفاوت فکر کنید.

زینوبافت

اشتراک گذاری در : 

 برای راه اندازی خط تولید و رونق کسب و کارتان به زینو بافت اطمینان کنید.

 

ساعات پاسخگویی

8:00 الی 20:00
روزهای شنبه تا پنجشنبه

آدرس: تهران.اسلامشهر.خیابان کاشانی.شهرک صنعتی چیچکلو

ایمیل : info@zinobaft.ir

مجموعه زینو تحت نظارت فنی جناب مهندس مهرداد اصغری از تاشکنت ازبکستان ، فروشنده ماشین آلات نساجی ، کامپیوتری ، سوزنی ، نواربافی ژاکارد ، کش زینتی ، نوار صندل ، نوار تشک خواب ، سربند زن ، توپ کن ، آهار ، تکمیل و رنگ رزی ، نوار مبلی ، دستگاه های چله پیچی ، قرقره پرکن ، ساخت دستگاه ها و قطعات یدکی ناموجود در بازار، نواربافی مکانیکی ، بافت قیطان ، بند کفش ، نوار پرده ، کش ماسک ، نوار های پوشاک ، نوار های ایمنی آتش نشانی و کوهنوردی ، تسمه های حمل بار ، کش بافی و کش های طرح دار و حروف دار می باشد.