تاریخچه ی کارخانه های نساجی

کارخانه های نساجی

تاریخچه ی کارخانه های نساجی

کارخانه های نساجی

تاریخچه  کارخانه های نساجی

تاریخچه کارخانه های نساجی با انقلاب صنعتی انتقال به فرآیندهای جدید تولید در دوره ای از حدود 1760 تا زمانی بین 1820 و 1840 بود.در طی این انتقال، روش‌های تولید دستی به ماشین‌آلات تغییر کرد و فرآیندهای جدید تولید شیمیایی و تولید آهن معرفی شد. بهره وری انرژی آب بهبود یافت. و استفاده روزافزون از قدرت بخار افزایش یافت. ماشین آلات توسعه یافتند و سیستم کارخانه در حال افزایش بود. نساجی از نظر اشتغال، ارزش تولید و سرمایه سرمایه گذاری، صنعت اصلی انقلاب صنعتی بود. صنعت نساجی نیز اولین صنعتی بود که از روش های نوین تولید استفاده کرد. انقلاب صنعتی در بریتانیای کبیر آغاز شد و بیشتر نوآوری‌های مهم فناوری بریتانیا بود.که تاثیر بسیار زیادی بر زندگی بشر گذاشت.

انقلاب صنعتی یک نقطه عطف بزرگ در تاریخ بود. تقریباً تمام جنبه های زندگی روزمره به نوعی تغییر کرده است. درآمد متوسط ​​و جمعیت شروع به رشد تصاعدی کردند. نظر برخی از اقتصاددانان در مورد تأثیر عمده انقلاب صنعتی این بود. استاندارد زندگی عمومی برای اولین بار در تاریخ شروع به افزایش مداوم کرد. اما برخی دیگر نظرشان این بود: که تا اواخر 19 و 20 میلادی شروع به بهبود واقعی نکرد. قرن ها تقریباً همزمان با وقوع انقلاب صنعتی، بریتانیا دستخوش یک انقلاب کشاورزی بود. که به بهبود استانداردهای زندگی کمک و نیروی کار مازادی را برای صنعت فراهم کرد.امروزه این صنعت از مهمترین صنایع برای بشر می باشد. وابستگی سایر صنایع به این صنعت بسیار بالا و شگرف می باشد.

 ایده بزرگ مخترع انگلیسی

تاریخچه کارخانه های نساجی به ایده بزرگ مخترع انگلیسی باز می گردد. مخترع انگلیسی ریچارد آرک رایت ایده بزرگی در ذهن داشت.  که نخ ریسی و بافت پارچه را کارآمدتر کند. او ماشین ریسندگی  را اختراع کرد. که به منسوجات اجازه می داد. تا سریعتر و بیشتر  تولید شود. این آغاز انقلاب صنعتی و پیدایش  نساجی بود. بنابراین انقلاب صنعتی در اواخر قرن هجدهم در اروپا آغاز شد. در گذشته مردم فقط به منابع محدودی دسترسی داشتند. برای اینکه  بیشتر کالاها با دست تولید می شدند. درنتیجه بریتانیا بخش بزرگی از مواد پشم، پنبه و کتان را تولید می کرد.  ابزاری برای تولید پارچه در مقادیر زیاد نداشتند.با گذشت زمان با گسترش فناوری ها،توسعه دستگاه های نساجی افزایش پیدا کرد. امروزه این صنعت در حال گسترش می باشد.

ماشین آلات نساجی چندین اختراع در ماشین آلات نساجی در یک دوره زمانی نسبتا کوتاه در طول انقلاب صنعتی رخ داد. در اینجا جدول زمانی وجود دارد که برخی از آنها را برجسته می کند.  در این دوره ها شروع یک رویداد جهانی مهم بود.

1733 شاتل پرنده توسط جان کی اختراع شد: پیشرفتی در ماشین های بافندگی که بافندگان را قادر به بافت سریع تر می کرد.

1742 کارخانه های پنبه برای اولین بار در انگلستان افتتاح شدند.

1764 اسپینینگ جنی توسط جیمز هارگریوز اختراع شد: اولین ماشینی که چرخ ریسندگی را بهبود بخشید.

1764 قاب آبی توسط ریچارد آرک رایت: ریچارد آرک رایت، قاب آب اولین ماشین نساجی برقی را در سال 1769 را به ثبت رساند.

1770 هارگریوز اسپینینگ جنی را به ثبت رساند.1773 اولین منسوجات تمام پنبه ای در کارخانه ها تولید شد.

1779 کرومپتون قاطر ریسندگی را اختراع کرد که امکان کنترل بیشتر بر فرآیند بافندگی را فراهم می کرد.

1785 Cartwright ماشین بافندگی قدرت را به ثبت رساند.که توسط ویلیام هوراکس، که به خاطر اختراع باتوم سرعت متغیر در سال 1813 شناخته و بهبود یافت.

1787 تولید کالاهای پنبه ای از سال 1770، 10 برابر شد.

1789 ساموئل اسلیتر طراحی ماشین آلات نساجی را به ایالات متحده آورد.

1790 آرک رایت اولین کارخانه نساجی بخار را در ناتینگهام انگلستان ساخت.

1792 الی ویتنی پنبه پاک کن را اختراع کرد. دستگاهی که جداسازی پنبه دانه از الیاف پنبه کوتاه را به طور خودکار انجام می داد.

1804 جوزف ماری ژاکارد ماشین بافندگی ژاکارد را اختراع کرد. این دستگاه طرح های پیچیده ای می بافت. ژاکارد  به طور خودکار تارهای تار و پود را روی یک ماشین بافندگی ابریشمی با ثبت طرح‌هایی از سوراخ‌ها در یک رشته کارت کنترل کند.

1813 ویلیام هوراکس باتوم سرعت متغیر را اختراع کرد.

1856 ویلیام پرکین اولین رنگ مصنوعی را اختراع کرد.

امروزه صنعت نساجی یکی از صنایع اصلی و پر کاربرد است که در بهبود زندگی بشر نقش مهمی ایفا می‌کند.از جمله تامین پوشاک،اشتغال زایی،توسعه پایدار،توسعه اقتصادی،تولید مواد باکیفیت برای سایر صنایع و ….

طیف گسترده ای از دستگاه نساجی برای دوخت پارچه و ساخت لباس، فرش و سایر کالاهای نساجی استفاده می شود.همه دستگاه های فوق در زینوبافت موجود می باشند.

شرکت زینوبافت  اولین و بزرگترین واردکننده ی انواع دستگاه نساجی – کشبافی و نوار بافی – دستگاه سوزنی – دستگاه شیطانکی و قیطان بافی – دستگاه ژاکارد کامپیوتری و بندکفش و…از کشورهای مختلف می باشد.

مزیت انتخاب زینو‌بافت این است در کمترین زمان دستگاه راه اندازی می شود و شروع به تولید محصول می کنید. به ما اعتماد کنید و جهت دریافت مشاوره و اطلاعات کامل دستگاه ها با ما تماس بگیرید.

به کسب و کار صنعتی متفاوت فکر کنید.

زینوبافت

اشتراک گذاری در : 

 برای راه اندازی خط تولید و رونق کسب و کارتان به زینو بافت اطمینان کنید.

 

ساعات پاسخگویی

8:00 الی 20:00
روزهای شنبه تا پنجشنبه

آدرس: تهران.اسلامشهر.خیابان کاشانی.شهرک صنعتی چیچکلو

ایمیل : info@zinobaft.ir

مجموعه زینو تحت نظارت فنی جناب مهندس مهرداد اصغری از تاشکنت ازبکستان ، فروشنده ماشین آلات نساجی ، کامپیوتری ، سوزنی ، نواربافی ژاکارد ، کش زینتی ، نوار صندل ، نوار تشک خواب ، سربند زن ، توپ کن ، آهار ، تکمیل و رنگ رزی ، نوار مبلی ، دستگاه های چله پیچی ، قرقره پرکن ، ساخت دستگاه ها و قطعات یدکی ناموجود در بازار، نواربافی مکانیکی ، بافت قیطان ، بند کفش ، نوار پرده ، کش ماسک ، نوار های پوشاک ، نوار های ایمنی آتش نشانی و کوهنوردی ، تسمه های حمل بار ، کش بافی و کش های طرح دار و حروف دار می باشد.