روان کننده برای ماشین آلات نساجی

روان کننده در ماشین آلات نساجی

روان کننده برای ماشین آلات نساجی

روان کننده در ماشین آلات نساجی

بهترین روان کننده برای ماشین آلات نساجی

انتخاب بهترین روان کننده برای ماشین آلات نساجی شما کار بی اهمیتی نیست. روان کننده ها نقش حیاتی در کاهش اصطکاک، سایش و خوردگی و همچنین بهبود عملکرد، کارایی و قابلیت اطمینان ماشین های شما دارند. با این حال، همه روان‌کننده‌ها یکسان ساخته نمی‌شوند و استفاده نادرست می‌تواند بیش از آنکه مفید باشد، ضرر دارد.

مهارت نگهداری از ماشین آلات نساجی به اندازه کار کردن با دستگاه های نساجی از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مقاله، ما شما را از طریق برخی از عوامل کلیدی که باید هنگام انتخاب روان کننده برای ماشین آلات نساجی خود در نظر بگیرید، راهنمایی می کنیم.برای داشتن یک تولید خوب،تامین سلامت دستگاه نساجی خود یکی از مهمترین کارهاست. باروغن کاری خوب به این مهم دست یابید.

روان کننده های ماشین آلات نساجی

انواع روان کننده

سه نوع روان کننده اصلی وجود دارد که در ماشین آلات نساجی استفاده می شود:

1- روغن 2- گریس  3- سیالات مصنوعی.

روغن ها روان کننده های مایعی هستند که به راحتی جریان می یابند و می توانند به فضاهای تنگ برسند. آنها برای کاربردهای با سرعت و دمای بالا مناسب هستند، اما همچنین می توانند نشت کنند، تبخیر شوند یا در طول زمان اکسید شوند.

گریس ها روان کننده های نیمه جامد هستند که از روغن مخلوط با یک غلیظ کننده مانند صابون یا خاک رس تشکیل شده اند. آنها برای کاربردهای با سرعت کم و بار بالا ایده آل هستند، اما همچنین می توانند به مرور زمان سخت شوند، جدا شوند یا آلوده شوند.

سیالات مصنوعی روان کننده های ساخته شده توسط انسان هستند که دارای خواص خاصی برای اهداف خاص هستند. آنها در برابر گرما، سرما، اکسیداسیون و خوردگی مقاوم هستند، اما می توانند گران، ناسازگار یا سمی باشند.

 

روان کننده های ماشین آلات نساجی

خواص روان کننده ماشین آلات نساجی

هنگام انتخاب روان کننده ماشین آلات نساجی خود، باید به خواص فیزیکی و شیمیایی آن مانند ویسکوزیته، نقطه اشتعال، نقطه ریزش، اسیدیته و پایداری توجه کنید.

ویسکوزیته اندازه گیری آسانی روان کننده در یک دمای معین است. شما روان کننده ای می خواهید که دارای ویسکوزیته مناسب با شرایط کار دستگاه شما باشد، نه خیلی ضخیم و نه خیلی نازک.

نقطه اشتعال دمایی است که در آن یک روان کننده در هوا مشتعل می شود. شما روان کننده ای می خواهید که به دلایل ایمنی نقطه اشتعال بالایی داشته باشد. نقطه ریزش پایین ترین دمایی است که روانکار در آن سیال می ماند. شما روان کننده ای می خواهید که نقطه ریزش پایینی برای راه اندازی های سرد داشته باشد.

اسیدیته میزان خورندگی یک روان کننده برای سطوح فلزی است. شما روان کننده ای می خواهید که اسیدیته پایینی داشته باشد تا از زنگ زدگی و خوردگی جلوگیری کند. پایداری معیاری است که نشان می دهد یک روان کننده چگونه خواص خود را در طول زمان حفظ می کند. شما روان کننده ای می خواهید که پایداری بالایی داشته باشد تا از تخریب و آلودگی جلوگیری کند.

 

روان کننده های ماشین آلات نساجی

 

سازگاری ماشین آلات نساجی

یکی دیگر از عوامل مهمی که باید هنگام انتخاب روانکار برای ماشین آلات نساجی خود در نظر بگیرید، سازگاری آن با اجزا، مواد و سایر روان کننده های دستگاه شما است. شما روان کننده ای می خواهید که با قطعات دستگاه شما مانند مهر و موم، بلبرینگ، چرخ دنده یا تسمه واکنش منفی نشان ندهد.

شما همچنین روان کننده ای می خواهید که در عملکرد دستگاه شما، مانند سنسورها، سوپاپ ها، یا سوئیچ ها تداخل نداشته باشد. علاوه بر این، شما روان‌کننده‌ای می‌خواهید که با روان‌کننده‌های دیگری که ممکن است در دستگاه شما وجود دارند، ترکیب ضعیفی نداشته باشد.

همچنین مخلوط کردن روان کننده های مختلف  اثرات نامطلوبی مانند  تشکیل لجن، یا کاهش روانکاری  دارد.

 

روان کننده های ماشین آلات نساجی

 

کاربرد روان کننده ماشین آلات نساجی

در نهایت، باید نحوه استفاده از روان کننده را در ماشین آلات نساجی خود در نظر بگیرید. شما روان کننده ای می خواهید که استفاده، نگهداری و دفع آن آسان باشد. شما همچنین روان کننده ای می خواهید که مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست باشد.

روش های مختلفی برای استفاده از روان کننده ها مانند سیستم های دستی، اتوماتیک یا متمرکز وجود دارد.

سیستم های دستی از شما می خواهند که روان کننده را با دست و با استفاده از ابزارهایی مانند برس، قوطی یا سرنگ استفاده کنید.

 اتوماتیک از پمپ ها، انژکتورها یا سمپاش ها برای رساندن روان کننده به قطعات دستگاه استفاده می کنند.

 متمرکز از شبکه ای از لوله ها، شیلنگ ها یا اتصالات برای توزیع روان کننده از یک مخزن مرکزی به چندین ماشین استفاده می کنند.

از ماشین‌های صنعتی سنگین تا چرخ خیاطی‌های کوچک مصرف‌کننده نیاز به روان کننده ها دارند.لزوم استفاده از روان کننده ها یکی از حیاتی ترین کارها در استفاده از دستگاه های نساجی است.با این کار عمر دستگاه ها بالا رفته و فرایند تولید محصولات مختل نمی شود.

مزیت انتخاب زینو‌بافت این است در کمترین زمان دستگاه راه اندازی می شود و شروع به تولید محصول می کنید. به ما اعتماد کنید و جهت دریافت مشاوره و اطلاعات کامل دستگاه ها با ماتماس بگیرید.

به کسب و کار صنعتی متفاوت فکر کنید.

زینوبافت

اشتراک گذاری در : 

 برای راه اندازی خط تولید و رونق کسب و کارتان به زینو بافت اطمینان کنید.

 

ساعات پاسخگویی

8:00 الی 20:00
روزهای شنبه تا پنجشنبه

آدرس: تهران.اسلامشهر.خیابان کاشانی.شهرک صنعتی چیچکلو

ایمیل : info@zinobaft.ir

مجموعه زینو تحت نظارت فنی جناب مهندس مهرداد اصغری از تاشکنت ازبکستان ، فروشنده ماشین آلات نساجی ، کامپیوتری ، سوزنی ، نواربافی ژاکارد ، کش زینتی ، نوار صندل ، نوار تشک خواب ، سربند زن ، توپ کن ، آهار ، تکمیل و رنگ رزی ، نوار مبلی ، دستگاه های چله پیچی ، قرقره پرکن ، ساخت دستگاه ها و قطعات یدکی ناموجود در بازار، نواربافی مکانیکی ، بافت قیطان ، بند کفش ، نوار پرده ، کش ماسک ، نوار های پوشاک ، نوار های ایمنی آتش نشانی و کوهنوردی ، تسمه های حمل بار ، کش بافی و کش های طرح دار و حروف دار می باشد.