آشنایی با ماشین آلات بافت نساجی

ماشین آلات نساجی

آشنایی با ماشین آلات بافت نساجی

ماشین آلات نساجی

صنعت نساجی و پوشاک یک حوزه وسیع و به سرعت در حال تغییر است. برای موفقیت باید بتوانید خود را با تغییرات و روندها وفق دهید. شما همچنین باید بتوانید در این تحقیق کنید و جایگاه مناسبی پیدا کنید. با کمک دستگاه نساجی و مشاورات و کمک های ما میتوانید به این مهم دست پیدا کنید.

بافندگی یکی از مهمترین جنبه های صنعت نساجی است. فرآیند به دام انداختن متوالی قطعات پودر در سراسر ورق تار به عنوان بافندگی شناخته می شود.

بافندگی بیش از 5000 سال است که برای تولید پارچه های نساجی استفاده می شود. امروزه، هنوز هم تکنیک غالب برای تولید پارچه در سراسر جهان است. تولید کلی پارچه ها حدود 30 میلیون تن در سال است.که همه اینها با انواع دستگاه های نساجی تولید می شوند.نیاز به ماشین آلات نساجی در زندگی بشر بیش از بیش احساس می شود و وابستگی صنایع مختلف به این صنعت پررنگ تر از گذشته شده است.ایران در سال های اخیر در استفاده از ماشین آلات نساجی گام های خوبی برداشته است.

ماشین آلات بافت نساجی

عمدتا  در ماشین آلات بافت نساجی ، دستگاه های بافت نوار سراجی ،پوشاک ، تشک ، بند کفش و … از مکانیزم بافت تاری-پودی بهره می برند . ساختار تاری-پودی بیشترین کاربرد را در تاریخ تولید منسوجات داشته اند.

برای مثال ماشین های بافندگی فرش بافی ، حوله بافی ،لینو بافی ، مخمل بافی و … برخی از این دستگاه ها می باشند. صرفنظر از تفاوت هایی که همه ی این فناوری ها با یکدیگر دارند اصول بافت در همه آنها مشابه است. و محصولات متنوع به بازار و زندگی انسانها وارد می کنند. دستگاه هایی که برای بافت حتما نیاز به تنظیمات اولیه، نیاز به اپراتور دارد.

عناصر تشکیل دهنده ماشین آلات بافت نساجی

عناصر مهمی که در ماشین آلات بافت نساجی مشترک هستند. عبارتند از :چله یا قرقره تار : غلتک بزرگی است.  در دستگاه های بافندگی نوار که نخ های تار روی آن پیچیده می شود.

در هنگام بافت پارچه به تدریج از روی آن باز می شود. و دستگاه را تغذیه می کند.

بافت ساتین بافت تافته بافت سرژه

دستگاه ژاکارد کامپیوتری مانند هر ماشین الکترونیکی دیگر دستگاه ژاکارد از اجزای سازنده مکانیک و الکترونیک بهره می برد.این دستگاه را می توان از اصلی ترین ماشین آلات نواربافی نامید. از دیگر دستگاه های این مجموعه ،نواربافی مکانیکی و نوار جانبو  و انواع دستگاه های بافت نوار می باشد .

دستگاه سربند زن با پرس طلق پلاستیکی یا فلزی به نوک بند کفش یا ساک دستی بافت تبدیل به قطعاتی منظم برای استفاده می شود.

پنبه مهم ترین الیاف طبیعی در جهان است .

الیاف انواع مختلفی دارند که در زیر به آنها اشاره شده است:

 الیاف طبیعی،  از فراورده های جانوری مانند گوسفند ، بز ، خرگوش ، کرم ابریشم بدست می آیند. یا از گیاهانی مانند پنبه ، کتان ، کنف ، سیزال یا از مواد معدنی مانند آزبست به دست می آیند. الیاف گیاهی  از بذر به دست آیند. بدون استثناء تمامی این الیاف ها ابتدا نیاز به یک پاک کردن دارند. یا شستشوی اساسی دارند.

 الیاف مصنوعی الیاف مصنوعی می توانند به وسیله نخ ریسی از یک پلیمر ، در محیطی مناسب استخراج شوند. نخ ریسی مرطوب (ریون) از محیطی برای سفت شدن استفاده می کند. تمامی الیاف فوق می توانند طول بالایی داشته باشند.الیاف مصنوعی نقش بسیار بالایی در حفظ محیط زیست ایفا می کنند. امروزه استفاده از این الیاف نسبت به الیاف طبیعی درصد بالایی به خود اختصاص داده است.

ویژگی الیاف بافت های مصنوعی

بافت هایی که با الیاف مصنوعی شکل می گیرند معمولا مستحکم تر و منسجم تر هستند. مواد اولیه ی تولید نخ های مصنوعی اند پایه پتروشیمی هستند. مثلا برای تولید نخ ترویرا که در کش بافی و بافت شیطانکی و قیطان استفاده چشم گیری دارند از POY استفاده می شود.

برای دستگاه های کش بافی ژاکارد بهتر است از ترویرای اینتر مینگل استفاد کرد. صرفا بخاطر جوش ها و پیوند های 8 میلی متری سبب بافت شکیل تر و پرز نکردن الیاف در مرحله ی دفتینگ می شوند.

انتقال قدرت از موتور محرک دستگاه نواربافی به شافت اصلی انتقال قدرت ماشین انجام می شود. سپس نیرو به محرک های لنگ های Needle و دفتینگ ها منتقل می شوند. نیروی کشنده ی تیکاف ماشین ها از همین نقطه تغذیه می شود.

شرکت زینوبافت  اولین و بزرگترین واردکننده ی انواع دستگاه نساجی – کشبافی و نوار بافی – دستگاه سوزنی – دستگاه شیطانکی و قیطان بافی – دستگاه ژاکارد کامپیوتری و بندکفش و…از کشورهای مختلف می باشد.

مزیت انتخاب زینو‌بافت این است در کمترین زمان دستگاه راه اندازی می شود و شروع به تولید محصول می کنید. به ما اعتماد کنید و جهت دریافت مشاوره و اطلاعات کامل دستگاه ها با ما تماس بگیرید.

به کسب و کار صنعتی متفاوت فکر کنید.

زینوبافت

اشتراک گذاری در : 

 برای راه اندازی خط تولید و رونق کسب و کارتان به زینو بافت اطمینان کنید.

 

ساعات پاسخگویی

8:00 الی 20:00
روزهای شنبه تا پنجشنبه

آدرس: تهران.اسلامشهر.خیابان کاشانی.شهرک صنعتی چیچکلو

ایمیل : info@zinobaft.ir

مجموعه زینو تحت نظارت فنی جناب مهندس مهرداد اصغری، فروشنده ماشین آلات نساجی ، کامپیوتری ، سوزنی ، نواربافی ژاکارد ، کش زینتی ، نوار صندل ، نوار تشک خواب ، سربند زن ، توپ کن ، آهار ، تکمیل و رنگ رزی ، نوار مبلی ، دستگاه های چله پیچی ، قرقره پرکن ، ساخت دستگاه ها و قطعات یدکی ناموجود در بازار، نواربافی مکانیکی ، بافت قیطان ، بند کفش ، نوار پرده ، کش ماسک ، نوار های پوشاک ، نوار های ایمنی آتش نشانی و کوهنوردی ، تسمه های حمل بار ، کش بافی و کش های طرح دار و حروف دار می باشد.